Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Gyvenimo niuansai

Man patiko vienos draugės frazė „būdama jautri gyvenimo niuansams aš nusprendžiau...“ – taip reikia sakyti prieš padarant kokią nors nesąmonę, arba nežinant kaip atsakyti į klausimą „kodėl?“. Kaip aš nusigavau į Havajus? Lėktuvu iš Londono, su persėdimu LA. „Matai, čia atsibeldžia tokie savotiški žmonės... Pati pagalvok, penkios valandos lėktuvu iki artimiausio žemyno. Netyčia neužsuksi...“ aiškina mano bendradarbė valydama esspresso aparatą. Taigi į visus kodėl atsakau: „būdama jautri gyvenimo niuansams... dirbu barista kavinėjė, kažkurioje Havajų saloje...“ Septynios trisdešimt jau atminu su dviračiu prie durų, kurias vos atvėrus į veidą tvoskia per naktį užkonservuota kava kvepianti šiluma. Atidarau langus, įjungiu kasos aparatą, užkaičiu kavą, įjungių orkaitę ir... minkau tešlą! “Džiuljeta dirba padavėja, ir plauna indus vakarais...“ – Laura, kaip ten toliau? Draugės parašytas eilėraštis, kurį skaitydavome paauglystėje, dabar tapo dar vienu gyvenimo niuansu.

Ir vis tiek atrodo, kad viskas netikra, ant bajerio, tik pabandyti. „Aš kaip talentingasis Misteris Riplis,“ – dėstau savo naujiems draugams, tuo pat metu uoliai šluostydama stiklines, - „turiu tris vardus... Matot, Lietuvoje esu rašytoja, Indijoje žiemomis dirbu jogos mokytoja, Londone prekiauju vintažiniais drabužiais. O sakiau, kad dirbu su neįgaliais žmonėmis? Bet dabar aš padavėja – Havajuose. O šiaip tai filosofė....“ pati netikiu tuo, ką sakau, bet čia mano bendradarbė, apkūnutė akiniuota gotė net šokteli iš džiaugsmo: dievulėliau, duok penkis (Hi five, taip sakant), aš turiu neuro-chemijos magistro laipsnį!

Kai nėra klientų mudvi aiškinamės savo disertacijų niuansus. Jos – neuro scan‘ai, mano – koncepcijų teorija, bet visi smegenų vingiai veda į vieną ir tą patį klausimą: kokia yra minties sudėtis?

Pabėgti nuo egzistencinių klausimų padeda grindų šlavimas, morkų tarkavimas, konservų atidarinėjimas, rašymas kreida ant lentos, kol sučirpia orkaitės laikrodukas: bandelės iškepė! Šviežios, ką tik iš krosnies, pati kepiau, sakau šluostydamasi miltuotas rankas į prijuostę. O prijuostė vaiskiai rožinė, garbės žodis, o aš – sušikta romantikė. Mano ir kakta miltuota, o lūpas vis tiek pasidažau. Ir net nesišypsau, juokiuosi pilna burna ir galvoju – kokia aš buvau kvaila, koks paprastas gali būti gyvenimas! Juk žmonės va taip ir gyvena – ketvirtą valandą susišluoja dulkes, ant durų pakabina „uždaryta“ ir šlepsi su guminėmis tapkutėmis žiūrėti saulėlydžių, gerti vyno ir valgyti siurprizo – niekada nežinai, kokia žuvis vandenyne užkibs.


-          O tu įsivaizduok, kaip būtų smagu jei pati būtum kavinės savininkė. – Jis viską sugadino. Nieko jis nesupranta, kaip ir nesuprato tėvai, kai kadaise išvažiavau už jūrų marių „dirbt bet ko tik ne protinio darbo“. Aš nenoriu būti jokia savininkė. Tik būti vėl devyniolikos. Taip ir jaučiuosi.  





Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Kaip tapti jogos mokytoju?

Kaip tapti jogos instruktoriumi? Pasaulyje nėra jokios oficialios jogos veiklą prižiūrinčios institucijos. Skritingi jogos stiliai, skirtingi mokytojai ir jų dėstomos tiesos. Vieni užsiėmimus veda mažuose miesteliuose, ankštose nuomojamose patalpose, tuo tarpu kiti atidaro sveikatingumo centrus ir tampa jogos pasaulio žvaigždėmis: žargstosi ant žurnalų viršelių, dalija mitybos bei „kaip būti laimingu“ patarimus  ir leidžia savo asmeninius mokomuosius DVD.  Tiesa, didžioji dauguma jogos instruktorių Vakaruose gali pasigirti ne tik puikiu stangriu kūnu bet ir bent vienu ar keliais „jogos instruktoriaus“ sertifikatais. Indijoje jogos mokytojo įvaizdis šiek tiek kitoks. Nesvarbu nei kūno sudėjimas (dažnas jogos mokytojas turi didelį pilvą), nei kokie dokumentai. Čia jogos atžvilgiu karaliauja visiška laisvė – bene kiekvienas baltu apdaru apsivilkęs ir kojas prie ausų prispausti gebantis žmogus gali laisvai pasiskelbti esantis jogos guru. Tad kaip čia yra, kad dauguma i...

Juodos paslaptingos žuvys, naktiniai angelai

Laivo kapitonas sako: „Svarbiausia taisyklė – nesysiokite į terminį kostiumą. Jei pykins, vemti prašau už borto, o ne į tualetą. Jei pasirodys ryklys – nebijokite, aš pirmas šoksiu į vandenį su juo pasisveikinti. Rykliai čia taikūs. Ar turite kokių nors sveikatos problemų, apie kurais aš turėčiau žinoti?“ Aš pakeliu ranką. „Labai bijau“ sakau. Saulei nusileidus dar truputį palaukiame kol visai sutems ir tada pasipuošusios akvalangais su draugėmis šokame į vandenį. Kadaise, septintajame dešimtmetyje Havajuose vieno ant vandenyno kranto įsikūrusio restorano vadybininkai sumąstė šalia vandens įtaisyti ryškius prožektorius, kad turistai galėtų mėgautis į akmenis atsimušančių baltų bangų vaizdais. Tačiau netrukus žmonės pastebėjo, kad naktimis prožektorių šviesoje nardo didžiulė žuvis. Manta Ray (nežinau kaip lietuviškai) dar vadinamos vandens angelais. Plokščios ir grakščios, jų „sparnų“ skersmuo siekia iki 7 m, maisto jos ieško naktimis. Toji prie restorano sklandyti ėmusi...

Su vežimu per Tokijų. Kai grotažymė #keliaujusuvaiku reiškia daugybę nebylių keiksmažodžių ir kaltės jausmą.

Penkios ryto, plačiai atmerktos akys ir žodžiais sunkiai nusakomas jausmas. Nekantrumas sumišęs su jauduliu. Saulė dar nepatekėjusi, su Žemyna kylame iš ant tatamio patiestų čiužinių; kaičiu arbatą, dušas, naujos sauskelnės, naujos kojinės, nauja diena. Tuoj prasidės. Dar net neiškėlėme kojos iš „namų“, bet žiemiškai prišildytame bute tvyro nuotykio nuojauta. Įjungiu televizorių, čiauška japoniškai. Aš dažnai taip – atvykusi į naują šalį klausausi vietinių radijo stočių, žiūriu TV reklamas. Kad pajausčiau. Už lango tamsu, bet mūsų biologiniai laikrodžiai muša vidurdienį, skrandžiai gurgia, o po ilgos kelionės lėktuvu likę tik visokie lėliukiški Žemynos užkandukai. Mažylė smalsiai dairosi po kambarį, triskart patikslina ar tikrai galiausiai skrisime „pas babą?“, kol aš vartau Tokijo metro žemėlapius. Pradžios nuojauta. Išeisime iš namų, ir kas benutiktų, po to tai bus tai, ką kuisdamasi atminties lentynose vadinsiu „Pirma diena Tokijuje“. Kvapai aštresni, protas imlesnis, ...