Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Kaip būti moterimi? (pagal Caitlin Moran)


Prieš porą metų viena patyrusi leidėja su manimi pasidalino įžvalga apie knygas „Reikia kuo daugiau asmeniškumų, individualių patyrimų, praktiškai – dienoraščio. Žmonėms tai dabar labai patinka“.  Turbūt patiko visada, tik anksčiau nebuvo realybės šou nei komerciniais tikslais pritemptų „išpažinčių“.

Paveikiausia reklama yra iš patikimos draugės (ar feisbuke sekamos garsenybės) lūpų, skaitomiausia istorija – kuri nutiko „MAN“, paklausiausia prekė – asmenybė. Tik labai neaiški riba lieka tarp vulgarumo besivaikant asmeninio piaro bei pasiaukojimo atskleidus intymias detales, ir šitaip sužadinus skaitytojų smalsumą, siekiant jiems perduoti svarbią žinią.

Su Londone gyvenančia drauge dabar žaidžiame tokį žaidimą: siunčiame viena kitai knygas – siurprizus. Prieš porą savaičių gavau anksčiau mano cituotą „How To Be a Woman“, kurios autorė britė Caitlin Moran jau knygos pradžioje pasakoja, kaip jai paauglystėje nuo masturbacijos tarsi ilgai maudžiusis vonioje išbrinkdavo rankų pirštai. Vulgari? Tikrai taip, bet retas atvejis - gerąja prasme. Dar net neįpusėjus knygos autorė rodosi tokia „sava boba“, kuri, nors ir feministė, visai neprieštarautų dėl „boba“. C. Moran atvirai ir netgi šmaikščiai kalba apie savo nelaimingą paauglystę, apatines kelnaites, patirtą abortą, gimdymus, narkotikus. Smerkia striptizą bet išteisina burleską. Teigia, jog kiekviena save gerbianti feministė turi žinoti, kas vyksta pop muzikos pasaulyje – nes tai yra moterų ikonų kalvė. Giriasi kartą prisigėrusi drauge su Lady Gaga. Tačiau asmeninės patirtys čia tėra masalas, išlaikantis skaitytojo dėmesį, kol C. Moran kiekvieno skyriaus viduryje prabyla apie feminizmą.

Feminist- populistė? Aha. Bet tai vienintelė knyga šia tema, kurią perskaičiau iki galo ir ne dėl gero pažymio universitete.
 
 

P.S. daugybę kartų gūglinau įvairias Anglijos įžymybes. Knyga skirta JK auditorijai, bet gi drauguose turiu tiek daug Londono lietuvių. Kas jau skaitėt – kaip jums?

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Kaip parašyti ir išleisti knygą?

Dažniausiai užduodamas klausimas: O tai kaip parašyti knygą?   Kantriai.   (Sunkiausia yra eiti miegoti žinant, kad nei rytoj, nei poryt, nei kitą savaitę šito darbo nebaigsi.)   Nuosekliai. Rašyti, tik apie tai, ką žinai, jauti, supranti. Neskubinti pabaigos.   (Rašant )Reikia plano ar nereikia?   Dvi knygas parašiau be plano, dvi - su planu. Tikrai lengviau ir konstruktyviau dirbti žinant kur esi, kur eini ir kuo viskas baigsis. Turbūt daug kas priklauso ir nuo asmenybės, ir nuo požiūrio į rašymą – ar tai yra chaotiškas prisėdimas prie teksto išgėrus vyno, emocinė iškrova, įkvėpimo vaikymasis (mane, pavyzdžiui, tikrai veikia pilnatis), ar sistemingas, struktūruotas darbas?   Ar rašymas yra romantiškas?   Taip, jeigu nereikia iš to gyventi ir mokėti sąskaitų už šildymą. J. K. Rowling ir Elizabeth Gilbert pavyzdžiai mane įkvėpia ir vis dar teikia vilčių. Tačiau tiesa, kad norėdama rašyti turėjau dirbti daugybę juodų darbų. Dirbau, kad

Kaip tapti jogos mokytoju?

Kaip tapti jogos instruktoriumi? Pasaulyje nėra jokios oficialios jogos veiklą prižiūrinčios institucijos. Skritingi jogos stiliai, skirtingi mokytojai ir jų dėstomos tiesos. Vieni užsiėmimus veda mažuose miesteliuose, ankštose nuomojamose patalpose, tuo tarpu kiti atidaro sveikatingumo centrus ir tampa jogos pasaulio žvaigždėmis: žargstosi ant žurnalų viršelių, dalija mitybos bei „kaip būti laimingu“ patarimus  ir leidžia savo asmeninius mokomuosius DVD.  Tiesa, didžioji dauguma jogos instruktorių Vakaruose gali pasigirti ne tik puikiu stangriu kūnu bet ir bent vienu ar keliais „jogos instruktoriaus“ sertifikatais. Indijoje jogos mokytojo įvaizdis šiek tiek kitoks. Nesvarbu nei kūno sudėjimas (dažnas jogos mokytojas turi didelį pilvą), nei kokie dokumentai. Čia jogos atžvilgiu karaliauja visiška laisvė – bene kiekvienas baltu apdaru apsivilkęs ir kojas prie ausų prispausti gebantis žmogus gali laisvai pasiskelbti esantis jogos guru. Tad kaip čia yra, kad dauguma instruktor

Kad motinystė netaptų karjera: nesu tikra ar kitomis aplinkybėmis būčiau elgusis taip pat...

Šoku naktiniame klube, graži, liekna, pasipuošusi suknele su žvyneliais, prakaituoju, o aplink mane vis tiek spiečiasi žavūs vyrai, žybčioja šviesos, per muziką negirdžiu net savo širdies plakimo. Man linksma! Negalvoju apie rytojų! Ir staiga iš tos disco ritmais nuspalvintos tamsos pabundu paslika ryškiai nušviestame baltame kambaryje su minkštomis sienomis, minkštomis grindimis, aplink pilna pliušinių žaislų, o prie lovos išdygusi seselė įbruka man į rankas rožinį spurdantį gumuliuką, ir sako, kad turiu ją maitinti. Mergaitė šilta ir miela, bet tokia mažutė, kad atrodo, lengviau būtų pažindyti žiurkėno jauniklį. Muzika ir mano talija kažkur dingusios. Visas pasaulis susitraukė, liko tik čepsinti rožinė burnytė ir retkarčiais atsimerkiančios abejingos akutės. Štai taip pasikeitė mano gyvenimas. Tada, prisimenu, gavau labai gerą palatą. Nulipusi nuo gimdymo stalo palindau po dušu, persirengiau, pasidažiau ir išėjusi į koridorių jau buvau mama.