Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Kaip būti moterimi? (pagal Caitlin Moran)


Prieš porą metų viena patyrusi leidėja su manimi pasidalino įžvalga apie knygas „Reikia kuo daugiau asmeniškumų, individualių patyrimų, praktiškai – dienoraščio. Žmonėms tai dabar labai patinka“.  Turbūt patiko visada, tik anksčiau nebuvo realybės šou nei komerciniais tikslais pritemptų „išpažinčių“.

Paveikiausia reklama yra iš patikimos draugės (ar feisbuke sekamos garsenybės) lūpų, skaitomiausia istorija – kuri nutiko „MAN“, paklausiausia prekė – asmenybė. Tik labai neaiški riba lieka tarp vulgarumo besivaikant asmeninio piaro bei pasiaukojimo atskleidus intymias detales, ir šitaip sužadinus skaitytojų smalsumą, siekiant jiems perduoti svarbią žinią.

Su Londone gyvenančia drauge dabar žaidžiame tokį žaidimą: siunčiame viena kitai knygas – siurprizus. Prieš porą savaičių gavau anksčiau mano cituotą „How To Be a Woman“, kurios autorė britė Caitlin Moran jau knygos pradžioje pasakoja, kaip jai paauglystėje nuo masturbacijos tarsi ilgai maudžiusis vonioje išbrinkdavo rankų pirštai. Vulgari? Tikrai taip, bet retas atvejis - gerąja prasme. Dar net neįpusėjus knygos autorė rodosi tokia „sava boba“, kuri, nors ir feministė, visai neprieštarautų dėl „boba“. C. Moran atvirai ir netgi šmaikščiai kalba apie savo nelaimingą paauglystę, apatines kelnaites, patirtą abortą, gimdymus, narkotikus. Smerkia striptizą bet išteisina burleską. Teigia, jog kiekviena save gerbianti feministė turi žinoti, kas vyksta pop muzikos pasaulyje – nes tai yra moterų ikonų kalvė. Giriasi kartą prisigėrusi drauge su Lady Gaga. Tačiau asmeninės patirtys čia tėra masalas, išlaikantis skaitytojo dėmesį, kol C. Moran kiekvieno skyriaus viduryje prabyla apie feminizmą.

Feminist- populistė? Aha. Bet tai vienintelė knyga šia tema, kurią perskaičiau iki galo ir ne dėl gero pažymio universitete.
 
 

P.S. daugybę kartų gūglinau įvairias Anglijos įžymybes. Knyga skirta JK auditorijai, bet gi drauguose turiu tiek daug Londono lietuvių. Kas jau skaitėt – kaip jums?

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Kaip tapti jogos mokytoju?

Kaip tapti jogos instruktoriumi? Pasaulyje nėra jokios oficialios jogos veiklą prižiūrinčios institucijos. Skritingi jogos stiliai, skirtingi mokytojai ir jų dėstomos tiesos. Vieni užsiėmimus veda mažuose miesteliuose, ankštose nuomojamose patalpose, tuo tarpu kiti atidaro sveikatingumo centrus ir tampa jogos pasaulio žvaigždėmis: žargstosi ant žurnalų viršelių, dalija mitybos bei „kaip būti laimingu“ patarimus  ir leidžia savo asmeninius mokomuosius DVD.  Tiesa, didžioji dauguma jogos instruktorių Vakaruose gali pasigirti ne tik puikiu stangriu kūnu bet ir bent vienu ar keliais „jogos instruktoriaus“ sertifikatais. Indijoje jogos mokytojo įvaizdis šiek tiek kitoks. Nesvarbu nei kūno sudėjimas (dažnas jogos mokytojas turi didelį pilvą), nei kokie dokumentai. Čia jogos atžvilgiu karaliauja visiška laisvė – bene kiekvienas baltu apdaru apsivilkęs ir kojas prie ausų prispausti gebantis žmogus gali laisvai pasiskelbti esantis jogos guru. Tad kaip čia yra, kad dauguma i...

Juodos paslaptingos žuvys, naktiniai angelai

Laivo kapitonas sako: „Svarbiausia taisyklė – nesysiokite į terminį kostiumą. Jei pykins, vemti prašau už borto, o ne į tualetą. Jei pasirodys ryklys – nebijokite, aš pirmas šoksiu į vandenį su juo pasisveikinti. Rykliai čia taikūs. Ar turite kokių nors sveikatos problemų, apie kurais aš turėčiau žinoti?“ Aš pakeliu ranką. „Labai bijau“ sakau. Saulei nusileidus dar truputį palaukiame kol visai sutems ir tada pasipuošusios akvalangais su draugėmis šokame į vandenį. Kadaise, septintajame dešimtmetyje Havajuose vieno ant vandenyno kranto įsikūrusio restorano vadybininkai sumąstė šalia vandens įtaisyti ryškius prožektorius, kad turistai galėtų mėgautis į akmenis atsimušančių baltų bangų vaizdais. Tačiau netrukus žmonės pastebėjo, kad naktimis prožektorių šviesoje nardo didžiulė žuvis. Manta Ray (nežinau kaip lietuviškai) dar vadinamos vandens angelais. Plokščios ir grakščios, jų „sparnų“ skersmuo siekia iki 7 m, maisto jos ieško naktimis. Toji prie restorano sklandyti ėmusi...

Su vežimu per Tokijų. Kai grotažymė #keliaujusuvaiku reiškia daugybę nebylių keiksmažodžių ir kaltės jausmą.

Penkios ryto, plačiai atmerktos akys ir žodžiais sunkiai nusakomas jausmas. Nekantrumas sumišęs su jauduliu. Saulė dar nepatekėjusi, su Žemyna kylame iš ant tatamio patiestų čiužinių; kaičiu arbatą, dušas, naujos sauskelnės, naujos kojinės, nauja diena. Tuoj prasidės. Dar net neiškėlėme kojos iš „namų“, bet žiemiškai prišildytame bute tvyro nuotykio nuojauta. Įjungiu televizorių, čiauška japoniškai. Aš dažnai taip – atvykusi į naują šalį klausausi vietinių radijo stočių, žiūriu TV reklamas. Kad pajausčiau. Už lango tamsu, bet mūsų biologiniai laikrodžiai muša vidurdienį, skrandžiai gurgia, o po ilgos kelionės lėktuvu likę tik visokie lėliukiški Žemynos užkandukai. Mažylė smalsiai dairosi po kambarį, triskart patikslina ar tikrai galiausiai skrisime „pas babą?“, kol aš vartau Tokijo metro žemėlapius. Pradžios nuojauta. Išeisime iš namų, ir kas benutiktų, po to tai bus tai, ką kuisdamasi atminties lentynose vadinsiu „Pirma diena Tokijuje“. Kvapai aštresni, protas imlesnis, ...