Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Gyvenimo niuansai

Man patiko vienos draugės frazė „būdama jautri gyvenimo niuansams aš nusprendžiau...“ – taip reikia sakyti prieš padarant kokią nors nesąmonę, arba nežinant kaip atsakyti į klausimą „kodėl?“. Kaip aš nusigavau į Havajus? Lėktuvu iš Londono, su persėdimu LA. „Matai, čia atsibeldžia tokie savotiški žmonės... Pati pagalvok, penkios valandos lėktuvu iki artimiausio žemyno. Netyčia neužsuksi...“ aiškina mano bendradarbė valydama esspresso aparatą. Taigi į visus kodėl atsakau: „būdama jautri gyvenimo niuansams... dirbu barista kavinėjė, kažkurioje Havajų saloje...“ Septynios trisdešimt jau atminu su dviračiu prie durų, kurias vos atvėrus į veidą tvoskia per naktį užkonservuota kava kvepianti šiluma. Atidarau langus, įjungiu kasos aparatą, užkaičiu kavą, įjungių orkaitę ir... minkau tešlą! “Džiuljeta dirba padavėja, ir plauna indus vakarais...“ – Laura, kaip ten toliau? Draugės parašytas eilėraštis, kurį skaitydavome paauglystėje, dabar tapo dar vienu gyvenimo niuansu.

Ir vis tiek atrodo, kad viskas netikra, ant bajerio, tik pabandyti. „Aš kaip talentingasis Misteris Riplis,“ – dėstau savo naujiems draugams, tuo pat metu uoliai šluostydama stiklines, - „turiu tris vardus... Matot, Lietuvoje esu rašytoja, Indijoje žiemomis dirbu jogos mokytoja, Londone prekiauju vintažiniais drabužiais. O sakiau, kad dirbu su neįgaliais žmonėmis? Bet dabar aš padavėja – Havajuose. O šiaip tai filosofė....“ pati netikiu tuo, ką sakau, bet čia mano bendradarbė, apkūnutė akiniuota gotė net šokteli iš džiaugsmo: dievulėliau, duok penkis (Hi five, taip sakant), aš turiu neuro-chemijos magistro laipsnį!

Kai nėra klientų mudvi aiškinamės savo disertacijų niuansus. Jos – neuro scan‘ai, mano – koncepcijų teorija, bet visi smegenų vingiai veda į vieną ir tą patį klausimą: kokia yra minties sudėtis?

Pabėgti nuo egzistencinių klausimų padeda grindų šlavimas, morkų tarkavimas, konservų atidarinėjimas, rašymas kreida ant lentos, kol sučirpia orkaitės laikrodukas: bandelės iškepė! Šviežios, ką tik iš krosnies, pati kepiau, sakau šluostydamasi miltuotas rankas į prijuostę. O prijuostė vaiskiai rožinė, garbės žodis, o aš – sušikta romantikė. Mano ir kakta miltuota, o lūpas vis tiek pasidažau. Ir net nesišypsau, juokiuosi pilna burna ir galvoju – kokia aš buvau kvaila, koks paprastas gali būti gyvenimas! Juk žmonės va taip ir gyvena – ketvirtą valandą susišluoja dulkes, ant durų pakabina „uždaryta“ ir šlepsi su guminėmis tapkutėmis žiūrėti saulėlydžių, gerti vyno ir valgyti siurprizo – niekada nežinai, kokia žuvis vandenyne užkibs.


-          O tu įsivaizduok, kaip būtų smagu jei pati būtum kavinės savininkė. – Jis viską sugadino. Nieko jis nesupranta, kaip ir nesuprato tėvai, kai kadaise išvažiavau už jūrų marių „dirbt bet ko tik ne protinio darbo“. Aš nenoriu būti jokia savininkė. Tik būti vėl devyniolikos. Taip ir jaučiuosi.  





Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Kaip parašyti ir išleisti knygą?

Dažniausiai užduodamas klausimas: O tai kaip parašyti knygą?   Kantriai.   (Sunkiausia yra eiti miegoti žinant, kad nei rytoj, nei poryt, nei kitą savaitę šito darbo nebaigsi.)   Nuosekliai. Rašyti, tik apie tai, ką žinai, jauti, supranti. Neskubinti pabaigos.   (Rašant )Reikia plano ar nereikia?   Dvi knygas parašiau be plano, dvi - su planu. Tikrai lengviau ir konstruktyviau dirbti žinant kur esi, kur eini ir kuo viskas baigsis. Turbūt daug kas priklauso ir nuo asmenybės, ir nuo požiūrio į rašymą – ar tai yra chaotiškas prisėdimas prie teksto išgėrus vyno, emocinė iškrova, įkvėpimo vaikymasis (mane, pavyzdžiui, tikrai veikia pilnatis), ar sistemingas, struktūruotas darbas?   Ar rašymas yra romantiškas?   Taip, jeigu nereikia iš to gyventi ir mokėti sąskaitų už šildymą. J. K. Rowling ir Elizabeth Gilbert pavyzdžiai mane įkvėpia ir vis dar teikia vilčių. Tačiau tiesa, kad norėdama rašyti turėjau dirbti daugybę juodų darbų. Dirbau, kad

Kaip tapti jogos mokytoju?

Kaip tapti jogos instruktoriumi? Pasaulyje nėra jokios oficialios jogos veiklą prižiūrinčios institucijos. Skritingi jogos stiliai, skirtingi mokytojai ir jų dėstomos tiesos. Vieni užsiėmimus veda mažuose miesteliuose, ankštose nuomojamose patalpose, tuo tarpu kiti atidaro sveikatingumo centrus ir tampa jogos pasaulio žvaigždėmis: žargstosi ant žurnalų viršelių, dalija mitybos bei „kaip būti laimingu“ patarimus  ir leidžia savo asmeninius mokomuosius DVD.  Tiesa, didžioji dauguma jogos instruktorių Vakaruose gali pasigirti ne tik puikiu stangriu kūnu bet ir bent vienu ar keliais „jogos instruktoriaus“ sertifikatais. Indijoje jogos mokytojo įvaizdis šiek tiek kitoks. Nesvarbu nei kūno sudėjimas (dažnas jogos mokytojas turi didelį pilvą), nei kokie dokumentai. Čia jogos atžvilgiu karaliauja visiška laisvė – bene kiekvienas baltu apdaru apsivilkęs ir kojas prie ausų prispausti gebantis žmogus gali laisvai pasiskelbti esantis jogos guru. Tad kaip čia yra, kad dauguma instruktor

Nuoga blizginu veidrodžius

Nuoga blizginu milžiniškus miegamojo veidrodžius ir jaučiu – čia yra kažkas labai simboliško, kažkas labai filosofiško, tik pati nežinau kas. Tūpčioju, aukštyn žemyn, aukštyn žemyn, popierinis rankšluostis inkščioja slysdamas glotniu paviršiumi, ir įsivaizduoju, kad reikėtų padaryti viešą performansą. Tik tada atsiauginčiau visus gyvaplaukius ir jie kyšotų iš mano išangės ir pažastų, nes be gyvaplaukių neatrodyčiau rimta menininkė. Frida ir Madona su apžėlusiomis pažastimis, Marina Abramovi ć su didžiuliu garbanotu trikampiu tarpkojyje, ir Sophia Loren, ir kitos. Tik bailės viską nusiskuta, o stiprios moterys menininkės sako – žiūrėkite, kokia aš plaukuota, aš graži, bet jūs gi žiūrite ne ten – va mano menas. Bet nežinau, kaip tai reikėtų paaiškinti močiutei – ne gyvaplaukius – pačią veidrodžių valymo išsirengus viešumoje idėją. Kai kurios idėjos turi būti matuojamos taip: ar galima jas paaiškinti paprastam kaimo žmogui? Sėdžiu nuoga ant ką tik išvalyto klozeto, prisimen